Lokalita | Rezidencia pri radnici, Košice

Autor: I, Tucquero. Licensed under CC BY-SA 3.0

Rezidencia pri radnici vznikla na severnom okraji historického centra mesta Košice v mestskej časti Košice–Staré mesto, v tesnej blízkosti Námestia maratónu mieru a budovy radnice starého mesta. Celý bytový komplex bude prístupný zo Strojárenskej ulice. Táto lokalita je obľúbeným miestom pre bývanie v centre Košic a vyznačuje sa kompletnou občianskou vybavenosťou ponúkanou historickým centrom a zároveň výbornou dopravnou dostupnosťou MHD, ale aj individuálnou automobilovou dopravou či chôdzou.

V bezprostrednom okolí projektu sa nachádza supermarket, obchody, materská, základné, stredné ale aj vysoké školy a taktiež poliklinika. Doslova pár krokov delí Rezidenciu pri radnici od historického centra s množstvom kvalitných reštaurácií a kaviarni. Blízkosť Štátneho divadla, knižnice, múzeí a galérii ocenia najmä rezidenti s túžbou po plnohodnotnom kultúrnom vyžití. V dochádzkovej vzdialenosti sa nachádza nielen park na Moyzesovej ulici, ale aj Mestský park s Mestskou plavárňou s možnosťou relaxu, športového vyžitia a iných voľnočasových aktivít.

Pár krokov od projektu sa taktiež nachádza Námestie maratónu mieru, ktorý je jedným z hlavných uzlov MHD. Pár minút autom vás delí od mestského okruhu s napojením na diaľnicu D1.

Dopravná dostupnosť

MHD

Iba asi minútu chôdze od projektu sa nachádza zastávka „Námestie Maratónu mieru“ s viacerými električkovými (2,4,6,9,R3) a autobusovými linkami (13,17,19,22,36,57), ktoré spájajú centrum s ostatnými časťami mesta.

Autom

Na mestský okruh (Trieda SNP) sa autom dostanete za 2 minúty. Za 5 minút sa od svojho nového domova dostanete na diaľnicu D1.